2. 3.

Donice metalowe ogrodowe

Podstawowe parametry:

Wysokość: 30/40 cm
Szerokość: 80/100/120 cm – inne wymiary na zamówienie
Głębokość: 30/40 cm
Możliwość dokupienia podstawki
Materiał: stal ocynkowana, malowana proszkowo
Kolorystyka: ciemny grafit, jasny szary, biały, inne kolory RAL na zamówienie
Wewnętrzna izolacja styropianowa 30mm + wkładka z włókniny
Zastosowanie: wewnątrz i na zewnątrz

Donice metalowe ogrodowe – dekoracyjne elementy małej architektury

Donice z metalu to pomysł na nowoczesną i funkcjonalną osłonę roślin. Stanowią niezastąpiony element dekoru współczesnych przydomowych ogrodów, tarasów, balkonów czy altan. Sprawdzą się także jako podstawa zielonych ekranów z bluszczu, powszechnie używanych jako żywe systemy ogrodzeniowe. Lekkość konstrukcji donic sprawia, że z powodzeniem można ich używać także we wnętrzach – salonach, jadalniach, holach.
Oryginalność wzornictwa, wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne oraz korzystna cena sprawiają, że po donice metalowe ogrodowe sięgają także m.in. projektanci krajobrazu, deweloperzy, restauratorzy i klienci biznesowi. Donice umożliwiają efektywną organizację zielonych stref miejskich takich jak parki, skwery, place, parkingi, aleje. Podnoszą atrakcyjność obszarów wokół dworców, lotnisk, skrzyżowań czy rond. Roślinne kompozycje wzbogacają też aranżację terenu wokół budynków biurowych, centrów handlowych, szkół, szpitali, obiektów administracji publicznej czy ośrodków kultury i sportu. To świetny sposób na stworzenie intymnej przestrzeni w restauracjach, ogródkach gastronomicznych i pubach.

Jakie rośliny do donic metalowych?

Tak, jak wiele jest możliwości zastosowań donic ITC Garden, tak i wiele jest rodzajów roślin, które można w nich umieścić. Szerokość od 80 do 120 cm pozwala na swobodne obsadzenie prostokątnej donicy metalowej ogrodowej mniejszymi kwiatami, ziołami i sukulentami różnego typu lub pomieszczeniem w niej pojedynczych dużych krzewów, drzewek lub paneli z bluszczu. Optymalna wysokość 40 cm i głębokość 30 lub 40 cm donic sprawiają, że rośliny mogą komfortowo wzrastać i kwitnąć. Wnętrze donicy izolowane jest styropianem, by zapewnić roślinom optymalne warunki całorocznego wzrostu bez przymrozków. Dla wygody użytkowania donice wyściełane są także czarnym materiałem, który zabezpiecza rośliny, ułatwia przesadzanie i pielęgnację, a także dodaje elegancji całości kompozycji.

Styl i funkcjonalność metalowych donic ogrodowych

Donice metalowe ogrodowe oferujemy w dwóch wariantach kolorystyki. Wyrazisty ciemny grafit akcentuje minimalistyczny styl nowoczesnych obiektów oraz buduje dynamikę przestrzeni poprzez mocne kontrasty. Z kolei klasyczny stonowany jasny odcień szarości to propozycja dla entuzjastów tradycyjnych kompozycji aranżacji i kolorystyki harmonizującej przestrzeń. Elegancki styl naszych donic idzie w parze z jakością materiału. Donice metalowe ogrodowe wykonujemy w całości z ocynkowanej ogniowo blachy i malujemy je proszkowo w zautomatyzowanej lakierni. Oferujemy także dopasowane wymiarowo i kolorystycznie podstawki (ociekacze).

Zamów taniej z gwarancją bezpośrednio od producenta

W ITC Garden od ponad 30 lat zajmujemy się profesjonalną produkcją różnorodnych wyrobów z drutu, rur i metali. Precyzja wykonania każdego detalu, solidność i powtarzalność wytwarzania elementów to nasz standard. Nie zapominamy także o designie i wciąż szukamy innowacyjnych koncepcji wykorzystania blachy. Z nami zyskujesz certyfikowaną jakość produktu i oryginalną stylistykę. Ogrodowe donice metalowe ITC Garden przeznaczone są do samodzielnego prostego montażu. To atut dla domowych majsterkowiczów, którzy sami od podstaw tworzą swoje wymarzone ogrody.

Donice metalowe ogrodowe – podstawowe parametry:

Wysokość: 30/40 cm
Szerokość: 80/100/120 cm – inne wymiary na zamówienie
Głębokość: 30/40 cm
Możliwość dokupienia podstawki
Materiał: stal ocynkowana, malowana proszkowo
Kolorystyka: ciemny grafit, jasny szary, biały, inne kolory RAL na zamówienie
Wewnętrzna izolacja styropianowa 30mm + wkładka z włókniny
Zastosowanie: wewnątrz i na zewnątrz

Skontaktuj się z nami